ofi1925.gr

Ο.Φ.Η. 1925 official website

Ο.Φ.Η. - Παναθηναϊκός 3-1

Την νίκη με σκορ 3-1 πήρε ο Ο.Φ.Η. επί του Παναθηναϊκού στο γήπεδο "Θ. Βαρδινογιάννης", για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Η ομάδα μας, η οποία πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, με τον Δεληγιαννίδη να κάνει γυριστό σουτ και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Διούδη, δίνοντας το προβάδισμα στον ΟΦΗ. Στο 15' ο Ο.Φ.Η. βρέθηκε κοντά στο 2-0, με τον Σάσι να σουτάρει, μετά από πάσα του Βουό, με την μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Διούδη. Η πρώτη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους ήταν στο 16', με τον Δώνη να κάνει το σουτ και την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Στρέζου. Οι "πράσινοι" κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 36', με την κεφαλιά του Κάτσε, έπειτα από σέντρα του Ινσούα, να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Ο.Φ.Η. Η ομάδα μας πήρε και πάλι το προβάδισμα στο 40ο λεπτό, όταν ο Πλατέλλας με δυνατό σουτ έκανε το 2-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α' ημίχρονο.

Στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 59' ο Διούδης μπλόκαρε το σουτ του Κοροβέση. Δεν συνέβη όμως το ίδιο και στο αμέσως επόμενο λεπτό, με τον Κοροβέση να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του Διούδη για το τελικό 3-1.